fbpx Smutne memy, czyli kult zaburzeń psychicznych w Internecie | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Smutne memy, czyli kult zaburzeń psychicznych w Internecie

smutne memyW środę 17 kwietnia o godzinie 17:00 w audytorium S-207 Wydziału Nauk Społecznych odbędzie się wydarzenie ,,Smutne memy, czyli kult zaburzeń psychicznych w Internecie”.

Prelegentami w panelu dyskusyjnym będą dietetyk Aleksandra Narewska, psycholog dr Kamila Stępień i redaktor naczelny pisma filozoficznego ,,Radykalny słoń” Jan Rychert.

Wszyscy doskonale wiemy, czym są memy. Widzimy je prawie codziennie. Jednak tak naprawdę nie zdajemy sobie sprawy, jaką rolę odgrywają one w naszym życiu. Wspólnie postaramy się odpowiedzieć na kilka pytań odnośnie jednego spośród ich rodzajów, który wyjątkowo często przewija się przez nasze tablice. Czy zalewająca nas fala memów o depresji, stanach lękowych, zaburzeniach odżywiania to chwilowa moda, czy otwarty kult? Czy osoba je udostępniająca tak naprawdę woła o pomoc, czy może poddaje się tylko nowej modzie, próbując zwrócić na siebie uwagę? Jaki wpływ mają na zdrowie psychiczne młodych ludzi? Odpowiedzi ekspertów na te i inne pytania poznamy już niebawem.

Organizatorem panelu dyskusyjnego jest Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Gdańskiego.

To wspólne wydarzenie projektu Forum, podejmującego ważne tematy społeczno-polityczne, i projektu UGryź to!, specjalizującego się w przeprowadzaniu szkoleń i prelekcji dla młodych ludzi związanych z karierą zawodową.

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Marta Demartin
Treść wprowadzona przez: Marta Demartin