Kalendarium wydarzeń akademickich | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

-A A +A

Kalendarium wydarzeń akademickich

Radio UG MORS, 10 kwietnia 2019

Kalendarium jest aktualizowane raz w tygodniu – we wtorek wieczorem. Planowane wydarzenia można zgłaszać na adres: maciej.goniszewski@ug.edu.pl

 

Lp.

Wydarzenie

Miejsce

Data

  1.  

Seminarium prof. IGiPZ dr hab. Marek Więckowski Instytut Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania PAN „Granice Polski jako zasób –pomiędzy dziedzictwem a produktem turystycznym” - https://oig.ug.edu.pl/sites/default/files/_nodes/news/86122/files/harmonogram_letni_seminariow_recourse.pdf

Wydział Nauk Społecznych

10.04

  1.  

Konferencja: Budowa spójnego europejskiego systemu bezpieczeństwa - https://www.facebook.com/events/354250655301488/

Wydział Ekonomiczny

10.04

  1.  

Wykład dr. Tomasza Michałowskiego "Logos obrazu" - https://www.facebook.com/events/827223627618037/

Gdańska Galeria Fotografii MNG

10.04

  1.  

Koncert patriotyczny "Nigdy więcej" - https://www.facebook.com/events/337405083555796/

Neofilologia

10.04

  1.  

VII Dzień Pedagoga Specjalnego: Tyflopedagogika - https://www.facebook.com/events/863116320686750/

Wydział Nauk Społecznych

10.04

  1.  

Konferencja translatoryczna Od referatu do tytułu magistra - https://fil.ug.edu.pl/media/aktualnosci/87145/konferencja_translatoryczna_od_referatu_do_tytulu_magistra_-_studencka_konferencja_translatoryczna

Wydział Historyczny

10.04

  1.  

Kobiety jako sprawcy przestępstw seksualnych - okiem seksuologa - https://www.facebook.com/events/2116092472017070/

Wydział Prawa i Administracji

10.04

  1.  

IX Sympozjum Przereklamowana Konsumpcja - https://mors.ug.edu.pl/media/aktualnosci/86781/ix_sympozjum_przereklamowana_konsumpcja

Wydział Nauk Społecznych

10.04

  1.  

Panel dyskusyjny na temat książki „Szkoła w amazońskiej puszczy” - https://historia.ug.edu.pl/media/aktualnosci/87124/panel_dyskusyjny_szkola_w_amazonskiej_puszczy

Sztuka Wyboru

10.04

  1.  

Wykład dr Jutty Kappel Treasures from Gdańsk: Glimpses of the Amber Collection at the Grünes Gewölbe in Dresden - https://historia.ug.edu.pl/media/aktualnosci/87083/wyklad_treasures_gdansk_glimpses_amber_collection_grunes_gewolbe_dresden_dr_jutta_kappel

Instytut Historii Sztuki UG

10.04

  1.  

Spotkanie rekrutacyjne Młodych dla Polski Trójmiasto - https://www.facebook.com/events/2203834563278646/

Wydział Nauk Społecznych

10.04

  1.  

Wykład: Przestępczość zorganizowana w PRL, funkcjonariusze SB i dysfunkcje tajnej policji - dr Daniel Wicenty - https://mors.ug.edu.pl/media/aktualnosci/87373/wyklad_daniela_wicentego

Wydział Nauk Społecznych

10.04.

  1.  

Bałtycki Festiwal Ekonomiczny - http://ekonom.ug.edu.pl/web/news/index.html?lang=pl&ao=wydarzenia&action=ViewNews&item=ViewNews&IdNews=3202

Wydział Ekonomiczny

10-11.04

  1.  

XV Międzynarodowa Konferencja Edukacja dla Bezpieczeństwa „Edukacja dla bezpieczeństwa cywilizacyjnego” - http://edb.wsb.net.pl/

Hotel „Dom Marynarza” w Gdyni

10-12.04

  1.  

VIII Ogólnopolskiej Konferencji Prawa Morskiego „Przewóz ładunku drogą morską” - https://prawo.ug.edu.pl/media/promowane/86614/viii_ogolnopolska_konferencja_prawa_morskiego

Wydział Prawa i Administracji

11.04

  1.  

Wyjście do Zakładu Karnego Gdańsk – Przeróbka - https://www.facebook.com/events/392407051611251/

Zakład Karny na Przeróbce

11.04

  1.  

Konferencja Kung Fu/Wushu – ciało, umysł, sport i tradycja - https://www.facebook.com/events/813246272361690/

Stary Rektorat

11.04

  1.  

Ekonomia i co dalej? - https://www.facebook.com/events/1933580180087767/

Wydział Ekonomiczny

11.04

  1.  

Dyskusyjny Klub Filmowy Miłość Blondynki UG, Horyzonty kina: HIGH LIFE - https://mors.ug.edu.pl/media/aktualnosci/87157/repertuar_ack_na_kwiecien

Wydział Filologiczny

11.04

  1.  

Wykład: W życiu nie ma błędów, są tylko lekcje - Piotr Król przedsiębiorca, strateg marketingowy i informatyk - http://ekonom.ug.edu.pl/web/news/?lang=pl&ao=wydarzenia&action=ViewNews&item=ViewNews&IdNews=3288

Wydział Ekonomiczny

11.04

  1.  

Liderferencja - http://www.liderferencja.pl/

Wydział Zarządzania

11.04

  1.  

Gdańskie Spotkania Literackie z cyklu „Odnalezione w tłumaczeniu": „Podróż na wschód” - http://odnalezionewtlumaczeniu.pl/

Wydział Filologiczny

11-13.04

  1.  

Minikonferencja Utopia w osiemnastowiecznym dyskursie literackim - https://fil.ug.edu.pl/media/aktualnosci/80976/minikonferencja_utopia_w_osiemnastowiecznym_dyskursie_literackim_call_papers

Wydział Filologiczny

12.04

  1.  

Cykl wykładów Wojciecha Hańbowskiego pt.: MELANIE KLEIN - ODKRYCIA I IDEE - https://wns.ug.edu.pl/media/aktualnosci/80959/instytut_psychologii_wraz_instytutem_studiow_psychoanalitycznych_im_h_segal_zapraszaja_studentow_i

Wydział Nauk Społecznych

12.04

  1.  

Kordian - spektakl Standby Studio - https://www.facebook.com/events/1024308281086227/

Neofilologia

12.04

  1.  

Za chińskim murem - warsztaty dla dzieci - https://www.facebook.com/events/573465459809919/

Stary Rektorat

12.04

  1.  

Bal Filmowy w Mechanicznej Pomarańczy - https://www.facebook.com/events/332689240926780/

Mechaniczna Pomarańcza

12.04

  1.  

Wykład profesora Torfiego Tuliniusa z Uniwersytetu Islandzkiego w Reykjaviku: Icelandic society in the 12th and 13th centuries: the social conditions for literary practice - https://fil.ug.edu.pl/media/aktualnosci/87332/wyklady_profesora_torfiego_tuliniusa_z_uniwersytetu_islandzkiego

Neofilologia

12.04

  1.  

Turniej Trójmagiczny - WSI ELSA 2019 - https://www.facebook.com/events/409499246483577/

Iława

12-14.04

  1.  

Akademickie Mistrzostwa Polski w Tenisie Stołowym - https://www.ampy.pl/dyscypliny/tenis-stolowy/328-tenis-sto%C5%82owy-fina%C5%82

Hala Polskiego Związku Tenisa Stołowego

12-14.04

  1.  

Turniej eliminacyjny III AMPDO w Gdańsku - https://www.facebook.com/events/581069865723106/

Uniwersytet Gdański

13.04

  1.  

II Impreza Alumnów - NZS Gdańsk - https://www.facebook.com/events/641911499573567/

Pub Torpeda

13.04

  1.  

Koła w ruchu 2019 - projekt wsparcia organizacji studenckich - https://www.facebook.com/events/251699915734834/

Pomorski Park Naukowo-Technologiczny

15.04

  1.  

Wykład pt.: „Synthetic genomics: How to build a chromosome" - Prof. Torsten Waldminghaus z SYNMIKRO - Center for Synthetic Microbiology, Philipps University w Marburgu - https://biology.ug.edu.pl/media/aktualnosci/87004/cykl_wykladow_biologia_wspolczesna

Wydział Biologii

15.04

  1.  

Wykład profesora Torfiego Tuliniusa z Uniwersytetu Islandzkiego w Reykjaviku: Violence and poetry in 13th century Iceland: skaldic poetry as a vehicle for memory and communication - https://fil.ug.edu.pl/media/aktualnosci/87332/wyklady_profesora_torfiego_tuliniusa_z_uniwersytetu_islandzkiego

Neofilologia

15.04

  1.  

Ugryź depresję. Kult zaburzeń psychicznych w internecie - https://www.facebook.com/events/2348797215400246/

Wydział Nauk Społecznych

17.04

  1.  

Wykład profesora Torfiego Tuliniusa z Uniwersytetu Islandzkiego w Reykjaviku: Egils saga: the social and historical conditions for the emergence of the saga of Icelanders - https://fil.ug.edu.pl/media/aktualnosci/87332/wyklady_profesora_torfiego_tuliniusa_z_uniwersytetu_islandzkiego

Neofilologia

17.04

  1.  

Wykład prof. dr hab. Bogusława Bierwiaczonka (UHP): Metonimia w semantyce i komunikacji - https://fil.ug.edu.pl/media/aktualnosci/78317/wyklady_mistrzowskie_20182019_prof_dr_hab_boguslaw_bierwiaczonek

Neofilologia

17.04

  1.  

Wykład mgr. Jakuba Witowskiego z Uniwersytetu Wrocławskiego: "Bliskowschodni wpływ na grecką sztukę wojenną okresu archaicznego" - https://historia.ug.edu.pl/media/aktualnosci/87325/wyklad_otwarty_bliskowschodni_wplyw_na_grecka_sztuke_wojenna_okresu_archaicznego

Instytut Archeologii i Etnologii UG

17.04

  1.  

Dyskusyjny Klub Filmowy Miłość Blondynki UG, Kinoterapia: LITOŚĆ - https://mors.ug.edu.pl/media/aktualnosci/87157/repertuar_ack_na_kwiecien

Wydział Filologiczny

18.04

  1.  

The 5th European Conference on Scientific Diving - https://www.facebook.com/events/202870227174050/

Instytut Oceanografii PAN, Sopot

24.04

  1.  

Noc Geografa 2019 - https://www.facebook.com/events/2313744215532820/

Wydział Nauk Społecznych

24.04

  1.  

Dyskusyjny Klub Filmowy Miłość Blondynki UG, Klasyczny klasyk: NA SREBRNYM GLOBIE - https://mors.ug.edu.pl/media/aktualnosci/87157/repertuar_ack_na_kwiecien

Wydział Filologiczny

25.04

  1.  

Warsztaty z języka greckiego - https://historia.ug.edu.pl/media/aktualnosci/86901/warsztaty_z_jezyka_greckiego

Wydział Historyczny

26.04

  1.  

Slam w Blokowisku - https://www.facebook.com/events/343491592915404/

Plama GAK

27.04

  1.  

Warsztaty fotografii mobilnej | Hashtagalek x ACK UG - https://www.facebook.com/events/2216754038537288/

Wydział Filologiczny

27.04

  1.  

Matura last minute/GDAŃSK/ j.polski #3lataw1dzien - https://www.facebook.com/events/380591282718930/

Kampus Oliwa

28.04

  1.  

15 lat Polski w UE – Dzień Europy

Wydział Ekonomiczny

9.05

  1.  

OKN "Aspekty prawne działalności klubów sportowych" - https://www.facebook.com/events/2268745063408472/

Wydział Prawa i Administracji

10.05

  1.  

XI Pomorski Kongres Obywatelski

Wydział Nauk Społecznych

11.05

  1.  

Juwenalia Gdańskie 2019 - https://www.facebook.com/events/761895790849579/

Tereny postoczniowe

11.05

  1.  

REBORN DOGS / LUCY? IN THE SKY WITH DIAMOND - https://ug.edu.pl/sites/default/files/_nodes/news/87144/files/reborn_dogs_harmonogram.pdf

Wydział Biologii

11.05

  1.  

Youth Chinese Test - https://instytutkonfucjusza.ug.edu.pl/youth-chinese-test/?fbclid=IwAR0sZkB7RMmf8MHt9jRdsgl_RDjLuz2NtrEbrVB5va02GON3LKpnDooA25I

Stary Rektorat

11.05

  1.  

XVII Ogólnopolskie Seminarium dla Doktorantów i Studentów „Na pograniczu chemii i biologii” - https://npcib.ug.edu.pl/

Hotel Astor, Jastrzębia Góra

12-15.05

  1.  

X Festiwal Literatury i Teatru BETWEEN.POMIĘDZY

Wydział Filologiczny

13-19.05

  1.  

Konferencja Studencka: Wyspa.Młodość - https://fil.ug.edu.pl/media/aktualnosci/85077/konferencja_studencka_wyspamlodosc

Wydział Filologiczny

14-15.05

  1.  

Jakub Zasina Uniwersytet Łódzki "Zachowania  konsumenckie studentów w gospodarce i przestrzeni miast poprzemysłowych. Studium porównawcze Łodzi i Turynu" - https://oig.ug.edu.pl/sites/default/files/_nodes/news/86122/files/harmonogram_letni_seminariow_recourse.pdf

Wydział Nauk Społecznych

15.05

  1.  

OKN Konkurencyjność, innowacyjność sektora elektroenergetycznego - https://www.facebook.com/events/2110831629206773/

Wydział Prawa i Administracji

17.05

  1.  

Kaszubska Włóczęga 2019 - http://kaszubskawloczega.pl/

Garczyno k. Kościerzyny

18.05

  1.  

Cykl wykładów Wojciecha Hańbowskiego pt.: MELANIE KLEIN - ODKRYCIA I IDEE - https://wns.ug.edu.pl/media/aktualnosci/80959/instytut_psychologii_wraz_instytutem_studiow_psychoanalitycznych_im_h_segal_zapraszaja_studentow_i

Wydział Nauk Społecznych

24.05

  1.  

Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Dowód (nie)legalny w procesie karnym” - https://www.facebook.com/events/1220773824737360/

Wydział Prawa

24.05

  1.  

REBORN DOGS / KOMUNIKACJA ZWIERZĘCO-NIEZWIERZĘC - https://ug.edu.pl/sites/default/files/_nodes/news/87144/files/reborn_dogs_harmonogram.pdf

Wydział Biologii

25.05

  1.  

VIII KONFERENCJA NAUKOWA Modelowanie i prognozowanie gospodarki narodowej - http://www.wzr.pl/ekonometria/index.php?str=1477

Wydział Zarządzania

27-29.05

  1.  

Konferencja międzynarodowa pt. „Gdańsk w okresie nowożytnym”

 

30.05-1.06

  1.  

III Międzynarodowa Konferencja Socjolingwistyczne Badania w Teorii i Praktyce – Interdyscyplinarne Podejście - https://fil.ug.edu.pl/media/aktualnosci/85157/iii_miedzynarodowa_konferencja_socjolingwistyczne_badania_w_teorii_i_praktyce_-_interdyscyplinarne

Wydział Filologiczny

31.05-1.06

  1.  

REBORN DOGS / REA, MYSZ i KOT nasze społeczne prace domowe - https://ug.edu.pl/sites/default/files/_nodes/news/87144/files/reborn_dogs_harmonogram.pdf

Patio ASP

4.06

  1.  

XII KN Międzynarodowego Prawa Humanitarnego - https://www.facebook.com/events/632223570556888/

Wydział Prawa i Administracji

7.06

  1.  

Transport w dziejach. Idee, kultura, historia. Edycja II - https://www.facebook.com/events/273518873573151/

Wydział Historyczny

7.06

  1.  

REBORN DOGS /SUCZKA I POST-ŚMIERĆ - https://ug.edu.pl/sites/default/files/_nodes/news/87144/files/reborn_dogs_harmonogram.pdf

Patio ASP

11.06

  1.  

17th NECS Graduate Workshop―Skill, deskill, reskill. Media uses as labour protocols - https://necs.org/

Wydział Filologiczny, Wydział Nauk Społecznych

12.06

  1.  

Origines et Mutationes VI - Ołtarz i Tron - https://www.facebook.com/events/319463158682818/

Faktoria – Pruszcz Gdański

13.06

  1.  

Ideatorium - VII ogólnopolska Konferencja Dydaktyki Akademickiej - https://www.facebook.com/events/349933078967630/

Wydział Biologii

13-14.06

  1.  

The NECS 2019 Conference Structures and Voices: Storytelling in Post-Digital Times - https://necs.org/

Wydział Filologiczny, Wydział Nauk Społecznych

13-15.06

  1.  

V Ogólnopolska Konferencja Młodych Naukowców - Współczesne dylematy funkcjonowania i rozwoju przedsiębiorstw – teoria i praktyka - http://wzr.pl/konferencja_mlodych_naukowcow/

Wydział Zarządzania

14-15.06

  1.  

7. Światowy Kongres Studiów Polskich - https://historia.ug.edu.pl/media/aktualnosci/85484/7_swiatowy_kongres_studiow_polskich_-_zgloszenia

Wydział Historyczny

14-16.06

  1.  

Conference of Baltic Studies (CBSE 2019) – Association for the Advancement of Baltic Studies (AABS) - https://cbse2019.wordpress.com

Uniwersytet Gdański

26-29.06

  1.  

Cykl wykładów Wojciecha Hańbowskiego pt.: MELANIE KLEIN - ODKRYCIA I IDEE - https://wns.ug.edu.pl/media/aktualnosci/80959/instytut_psychologii_wraz_instytutem_studiow_psychoanalitycznych_im_h_segal_zapraszaja_studentow_i

Wydział Nauk Społecznych

28.06

  1.  

Finał Akademickich Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej 2019

Plaża Miejska w Gdyni

06

  1.  

7th Gdańsk Workshop on Graph Theory - https://sites.google.com/site/gwgt2019/

Wyspa Sobieszewska

1-5.07

  1.  

XXV Letnia Szkoła Biotechnologii - https://biotech.ug.edu.pl/media/aktualnosci/87012/xxv_letnia_szkola_biotechnologii_nadciaga

Ostrzyce

3-7.09

  1.  

The XIIth PLAIS/SIGSAND EuroSymposium’2019 - http://eurosymposium.eu/

Wydział Zarządzania

19.09

  1.  

Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Jakość i jej zastosowania. 2019” - https://wzr.ug.edu.pl/wydzial/index.php?str=461&info=2691

Wydział Zarządzania

19-20.09

  1.  

28th IATEFL PL Conference - https://iatefl.org.pl/en/czytnik-newsow/iatefl-pl-conference-20-22-september-2019.html

Wydział Nauk Społecznych

20-22.09

  1.  

XIX Ogólnopolska Konferencja Naukowa z cyklu „Zarządzanie wartością” - http://wzr.pl/zarzadzanie-wartoscia/

Prom Nova Star

23-25.09

  1.  

II Konferencja Naukowa Polskich Badaczy Morza - https://iiknpbm.ug.edu.pl/

Wydział Oceanografii i Geografii

24-25.09

  1.  

16th International Interdisciplinary Meeting on Bioanalysis - https://chemia.ug.edu.pl/media/aktualnosci/85764/16th_international_interdisciplinary_meeting_bioanalysis

Hotel Mercure Gdańsk

24-26.09

  1.  

Koncert z okazji 50-lecia UG

Teatr Muzyczny w Gdyni

15.10

  1.  

Międzynarodowa konferencja naukowa pt. „Miejsca pamięci-historia-turystyka” - https://historia.ug.edu.pl/media/aktualnosci/86606/miedzynarodowa_konferencja_naukowa_pt_miejsca_pamieci-historia-turystyka

Wydział Historyczny

17-18.10

  1.  

Konferencja PROM - Stowarzyszenia PR i Promocji Uczelni Polskich

Uniwersytet Gdański

20-23.10

  1.  

Konferencja Naukowa MEDIA BIZNES KULTURA. Pomorze 2019 - http://www.mediabizneskultura.ug.edu.pl/

Wydział Nauk Społecznych

21-22.10

Zebrał: Maciej Goniszewski, maciej.goniszewski@ug.edu.pl

Photo by STIL on Unsplash

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Maciej Goniszewski
Treść wprowadzona przez: Maciej Goniszewski
Ostatnia modyfikacja: 
środa, 10 kwietnia 2019 roku, 10:10