fbpx Porozumienie pomiędzy UG i Caritas Archidiecezji Gdańskiej | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Porozumienie pomiędzy UG i Caritas Archidiecezji Gdańskiej

caritasWspółpraca na rzecz edukacji i wolontariatu to główny obszar wspólnych działań Uniwersytetu Gdańskiego i Caritas Archidiecezji Gdańskiej w ramach podpisanego porozumienia o współpracy.

Działania UG będą obejmowały:

a)      promocję wspólnych projektów społecznych wśród studentów, na wydziałach uczelni oraz na kanałach informacyjnych UG,

b)      wsparcie merytoryczne podejmowanych przedsięwzięć,

c)       kierowania studentów na praktyki obowiązkowe,

d)      informowanie studentów o projektach oraz o możliwości odbycia praktyk nieobowiązkowych oraz wolontariatu w placówkach Caritas.

Działania Caritas Archidiecezji Gdańskiej będą obejmowały:

a)      promocję wspólnych projektów,

b)      informowanie studentów o szczegółach projektów,

c)       przyjmowanie studentów kierowanych przez UG na praktyki i wolontariat do placówek Caritas.

Porozumienie o współpracy zostało podpisane 5 listopada 2019 roku na Uniwersytecie Gdańskim. Ze strony Uczelni porozumienie podpisał JM Rektor UG prof. dr hab. Jerzy Piotr Gwizdała, natomiast ze strony Caritas Archidiecezji Gdańskiej – Dyrektor ks. Janusz Steć.

Oprac. Biuro Rzecznika Prasowego UG

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Marta Demartin