fbpx Morze prawa - kanał YouTube na temat prawa karnego, filozofii i praw człowieka | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Morze prawa - kanał YouTube na temat prawa karnego, filozofii i praw człowieka

dr Tomasz SnarskiSerdecznie zapraszamy do zapoznania się z kanałem "Morze prawa" założonym na portalu YouTube przez dra Tomasza Snarskiego z Katedry Prawa Karnego Materialnego i Kryminologii Uniwersytetu Gdańskiego.

Inicjatywa ma na celu promowanie zagadnień z zakresu filozofii prawa karnego oraz z pogranicza prawa, filozofii i praw człowieka. Służyć też będzie wsparciu dydaktycznemu on-line w związku z obecną sytuacją.

Na kanale "Morze prawa" publikowane są krótkie wykłady oraz refleksje z zakresu prawa karnego, filozofii prawa oraz praw człowieka. W pierwszych odcinkach mowa o zawinieniu w prawie karnym, sprzeciwie wobec kary śmierci, sensie kryminalizacji oraz wielokulturowości w prawie.

Nazwa kanału, zainspirowana morzem, nawiązuje do tradycji gdańskiej szkoły prawa karnego, więzów Gdańska z morzem, jak również do dewizy Uniwersytetu Gdańskiego: in mari via tua. Morze jest inspiracją do zadawania pytań o istotę prawa, o dobre prawa, do wypłynięcia na głębię poszukiwań filozoficznych.

Seria "Morze prawa" dostępna pod adresem: https://www.youtube.com/channel/UC0ABR2_hIqwZwPXzvHmWQHw?view_as=subscriber

wtorek, 31 marca 2020 roku, 11:31