fbpx Protest studentów Uniwersytetu Gdańskiego | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Protest studentów Uniwersytetu Gdańskiego

Przed Biblioteka Główną UG studenci uczelni spotkali się, żeby zaprotestować przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego. Protest jak przystało na uczelnię odbył się bez wulgarnych haseł na transparentach i podczas przemówień. Głos zabierali wszyscy przedstawiciele społeczności akademickiej – studenci, wykładowcy, a także przedstawiciele władz rektorskich, którzy ten dzień ogłosili dniem rektorskim. W wystąpieniach mówiono o odbieraniu wolności i braku zgody na to ze strony środowiska akademickiego, a także wyrażano troskę o przyszłość Polski i niepokój czy nieodpowiedzialne wypowiedzi polityków nie doprowadzą do trwałych podziałów we wspólnocie jaką stanowi cały naród.

Protest studentówProtest studentówProtest studentówProtest studentówProtest studentówProtest studentów
środa, 28 października 2020 roku, 13:18