fbpx Rektor UG Osobowością Roku 2018 w Gdańsku | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Rektor UG Osobowością Roku 2018 w Gdańsku

prof. UG Jerzy Gwizdała, rektor Uniwersytetu GdańskiegoRektor Uniwersytetu Gdańskiego dr hab. Jerzy Piotr Gwizdała prof. nadzw. został laureatem tytułu „Osobowość Roku 2018” w Gdańsku w kategorii „działalność społeczna i charytatywna”. Dzięki 605 głosom czytelników „Dziennika Bałtyckiego” przeszedł do wojewódzkiego finału plebiscytu. Głosowanie rozpocznie się 15 lutego i potrwa do 26 lutego.

Jego Magnificencja Rektor został nominowany za dynamiczny rozwój Uniwersytetu Gdańskiego.

W uzasadnieniu nominacji możemy przeczytać: „Za kadencji rektora Jerzego Gwizdały uczelnia rozwija się w szybkim tempie, osiągając wysokie stopnie w ważnych rankingach. Niedawno Uniwersytet Gdański jako jedna z 14 polskich szkół wyższych oraz jedyna uczelnia akademicka z Pomorza znalazł się wśród tysiąca najlepszych światowych uczelni akademickich w opublikowanym międzynarodowym rankingu QS World University Ranking 2019. Na uczelni pojawiają się nowe, konkurencyjne kierunki kształcenia, a niedawno dzięki decyzji rektora udało się przywrócić na UG od przyszłego roku akademickiego Etnofilologię kaszubską”.

W I etapie laureaci zostali wybrani oddzielnie w Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Rumi oraz w powiatach województwa pomorskiego we wszystkich czterech kategoriach: kultura, działalność społeczna i charytatywna, samorządność i społeczność lokalna oraz biznes.

Zwycięzcy wezmą udział w wojewódzkim finale, w którym w każdej kategorii plebiscytu zostaną przyznane tytuły „Osobowość Pomorza 2018”. Awansując do finału laureaci z miast i powiatów zachowają zdobyte głosy. Głosowanie w finale rozpocznie się w piątek, 15 lutego i potrwa do wtorku, 26 lutego do godz. 21.00. W marcu odbędzie się finałowa gala plebiscytu „Osobowość Roku 2018”, podczas której wszyscy laureaci odbiorą statuetki, dyplomy i nagrody. Plebiscyt organizuje co roku „Dziennik Bałtycki”.

Wyniki I etapu plebiscytu na stronie internetowej gazety

Zachęcamy do dalszego głosowania!

środa, 13 lutego 2019 roku, 14:57