Ekipa Radia MORS integrowała się w Kątach Rybackich!

W majowy, aczkolwiek trochę zimny weekend 26 naszych uczelnianych radiowców przebywało w ośrodku wypoczynkowym w Kątach Rybackich. Na dobry początek integracji zostały zaplanowane zajęcia pod kryptonimem MEGT, bo była to Mega Edukacyjna Gra Terenowa. Członkowie zostali podzieleni na 4 grupy, a do zrealizowania mieli 5 zadań zlokalizowanych w różnych miejscach wsi, do których musieli dotrzeć z pomocą mapy. Każde z poleceń było związane z pracą w naszym radiu. Na punkcie Eden Król, realizatorki dźwięku, dostali test o tym, jak powinna przebiegać praca podczas nagrywania. U Gabrieli Bączek, szefowej działu Aktualności, musieli wymyślić, napisać oraz nagrać serwis informacyjny. Aby utrzymać kreatywność na wysokim poziomie, u szefa działu kultury, Jakuba Sopyło, wymyślali wydarzenie kulturalne, a następnie wcielali się w postacie potrzebne do nagrania materiału radiowego, co również zrobili. Zadaniem, które z kolei trwało przez całą grę, było nagranie social-mediowej rolki z sobotnich zajęć. Jak działa montaż filmików, tłumaczyła szefowa działu online, Małgorzata Moraczewska. Nie mogło zabraknąć również punktu Redaktora Naczelnego Radia MORS, Karola Stachowicza, którego musieli… po prostu naprawdę zachwycić. Po powrocie do ośrodka Karol poprowadził warsztaty improwizacyjne, które skupiały się na wzmaganiu umiejętności szybkiego reagowania czy wykorzystywania skojarzeń w rozmowie.
Chociaż wszyscy wypadli naprawdę dobrze, zwycięska grupa mogła być tylko jedna! Jeszcze raz serdecznie gratulujemy Aleksandrze Garskiej, Aleksandrze Kaczmarek, Maciejowi Lehmannowi, Wiktorowi Mielcarkowi oraz Zuzannie Brzósce. Wyniki zostały ogłoszone podczas obiadokolacji, która składała się z aż 15 pizz! Przywieźli ją z miejscowości obok najdzielniejsi z dzielnych – Gabriela i Karol. Po posiłku wszyscy integrowali się przy ognisku. Zapewnione były przekąski oraz doskonała oprawa muzyczna, bo nasi radiowcy przywieźli ze sobą nie tylko dobry humor i talent, ale też gitary!
Następnego dnia rano Aleksandra Garska poprowadziła warsztaty ruchowe. Krótko po nich nastąpił przejazd na plażę w Stegnie, gdzie wycieczka się zakończyła. Już wtedy można było stwierdzić, że główny cel wyjazdu, jakim była integracja, zakończył się sukcesem. Nasi radiowcy rzewnie się ze sobą żegnali, jakby wcale nie mieli zobaczyć się w najbliższym tygodniu w murach uczelni.
Po przeprowadzonych rozmowach można stwierdzić, że uczestnicy wyjazdu byli nie tylko zadowoleni, ale również bogatsi o nowe doświadczenia i umiejętności. Do zobaczenia za rok!
Wyjazd integracyjno-edukacyjny został dofinansowany ze środków Uniwersytetu Gdańskiego na koła naukowe, dzięki wsparciu Pani Prorektor ds. Studenckich, dr hab. Urszuli Patockiej-Sigłowy, oraz Pana Prodziekana ds. Studenckich Wydziału Nauk Społecznych, dr. Dominika Bienia. Bardzo serdecznie dziękujemy!
Talia Kurasińska
Zobacz zdjęcia z wyjazdu:
Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Karol Stachowicz
Treść wprowadzona przez: Karol Stachowicz
Ostatnia modyfikacja:
środa, 21 maja 2025 roku, 16:36Data publikacji:
środa, 21 maja 2025 roku, 16:34