fbpx „Skarby Bałtyku” – wystawa i warsztaty szlifowania bursztynu | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

„Skarby Bałtyku” – wystawa i warsztaty szlifowania bursztynu

Plakat wydarzeniaStacja Biologiczna Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego zaprasza na wystawę „Skarby Bałtyku”, która odbędzie się w sobotę, 29 sierpnia 2015 roku na terenie Stacji Biologicznej w Gdańsku – Górkach Wschodnich. Wystawie będą towarzyszyły warsztaty szlifowania bursztynu To kolejna po pikniku „Wyspa przyrodników” akcja stacji Biologicznej UG, która udostępnia swoje tereny odwiedzającym.

Czas – 29 sierpnia 2015, w godz. 10.00-16.00

Miejsce –  Górki Wschodnie, ul. Ornitologów 26

Organizator – Stacja Biologiczna Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego

Wstęp wolny

Stacja Biologiczna Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego zaprasza na wystawę „Skarby Bałtyku”. Wśród eksponatów prezentowanych na wystawie znajdą się różne typy skał, które można znaleźć na morskim brzegu, skamieniałości pochodzące z różnych epok geologicznych oraz bursztyn bałtycki. Pasjonat paleontologii, Pan Błażej Bojarski, opowie o organizmach zaklętych w kamieniach oraz geologicznych ciekawostkach. Wystawie będą towarzyszyły warsztaty szlifowania bursztynu, konkursy oraz inne atrakcje-niespodzianki. Teren Stacji zostanie udostępniony zwiedzającym w godz. od 10.00 do 16.00.

O pełnych godzinach odbędą się losowania nagród.

Będzie to też okazja do odpoczynku, dlatego organizatorzy zachęcją do zabrania ze sobą koca i piknikowego kosza.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Trójmiasta i okolic oraz turystów.

Dojazd

Wygodny dojazd do stacji umożliwia komunikacja miejska (autobus 186 z przystanku przy Dworcu Gdańsk Główny, przystanek docelowy: „Ornitologów”, czas przejazdu 38 minut) lub tramwaj wodny F6. W przypadku podróżowania z Gdańska Głównego własnym środkiem lokomocji należy wybrać drogę 501, a za mostem pontonowym na Wiśle (Sobieszewo) skręcić w lewo w ulicę Nadwiślańską, a następnie w Ornitologów.

czwartek, 27 sierpnia 2015 roku, 9:32