fbpx Dziekan Wydziału Chemii w Radiu MORS | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Dziekan Wydziału Chemii w Radiu MORS

Dziekan Wydziału Chemii profesor Uniwersytetu Gdańskiego dr hab. Beata Grobelna Dziekan Wydziału Chemii profesor Uniwersytetu Gdańskiego dr hab. Beata Grobelna jest kolejnym gościem Radia MORS reprezentującym władze dziekańskie uczelni. Wywiadu będzie można wysłuchać w poniedziałek 22 marca o godz. 10. i we wtorek 23 marca o godz. 12.00.

Wydział Chemii Uniwersytetu Gdańskiego powstał w 1991 roku, choć jego początki sięgają roku 1945, kiedy to w ramach nowo powołanego Pedagogium rozpoczęto kształcenie nauczycieli w zakresie chemii. Obecnie wydział składa się z 12 katedr, w ramach których działają 32 pracownie naukowe oraz Zespół Dydaktyki i Popularyzacji Nauki. Wydział ma uprawnienia w zakresie nadawania stopni naukowych doktora oraz doktora habilitowanego w dziedzinie nauk ścisłych i przyrodniczych w dyscyplinie chemia.

Od 2013 roku Wydział mieści się w nowej siedzibie o powierzchni 29.000 m2, zlokalizowanej na kampusie oliwskim, która jest dzisiaj jednym z najnowocześniejszych obiektów naukowo-dydaktycznych w Europie. W budynku Wydziału Chemii znajdują się 24 laboratoria studenckie, hala technologiczna, 190 laboratoriów naukowych oraz zespół nowoczesnych audytoriów.

Ponieważ zbliża się okres rekrutacji na studia prof. Beata Grobelna zachęca maturzystów do zapoznania się z ofertą wydziału, którą w tym roku niestety trzeba prezentować głównie online. Gośc Radia MORS opowiada także o swoich badaniach dzięki którym najnowsze odkrycia z zakresu nanocząsteczek metali i struktur typu core-shell mogą być zastosowanie w medycynie i kosmetyce.

Fot. Arkadiusz Smykowski

środa, 31 marca 2021 roku, 13:02