fbpx I Międzynarodowy Festiwal Teatru Przedmiotu Rzeczy Istność | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

I Międzynarodowy Festiwal Teatru Przedmiotu Rzeczy Istność

istotonosc rzeczyI Międzynarodowy Festiwal Teatru Przedmiotu Rzeczy Istność odbędzie się na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego, ul. Wita Stwosza 51 i w Nadbałtyckim Centrum Kultury, ul. Korzenna 33/35, w dniach 9 i 12-14 października 2018.

I Międzynarodowy Festiwal Teatru Przedmiotu Rzeczy Istność to szereg imprez  poświęconych szerokim kontekstom teatru przedmiotu: artystom, teatrom, nurtom, technikom, które do dziś funkcjonują na marginesie, w izolacji od szerokiego nurtu kultury wizualnej.

PRZEDMIOT, CIEŃ, FIGURA - to temat pierwszego festiwalu i klucz do wyboru artystów i zjawisk.

W tegorocznej edycji gościmy następujących artystów: Laura Bartolomei, Dorota Dąbek - Unia Teatr Niemożliwy, Jadwiga  Możdżer, Ariel Doron, Maciej Dużyński, Krzysztof Zemło oraz Adam Walny (autor projektu).

Zależy nam na  inspirującym, kulturotwórczym efekcie naszych działań. Stad też  inicjujemy także „ artystyczną strefę dzieci” poprzez dodatkowe warsztaty animacji przedmiotu dla najmłodszych oraz spektakl Przygody kropli wody.

Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalowe na Wydziale Filologicznym Uniwersytu Gdańskiego jest wolny.

PDF icon Program292.93 KB
PDF icon Szczegóły389.01 KB